• Home Slideshow Header 1
  • Home Slideshow Header 2

Dobrodošli v

RUDARSKI MUZEJ

Prvi interaktivni muzej v Sloveniji.

• Home Slideshow Header 3

Dodatne razlage

s pametnimi telefoni

iPhone in Android

SREČNO!
  • Leta 1995 je bila strojnica jaška rudnika Loke pri Kisovcu spremenjena v manjši rudarski muzej, 20 let kasneje pa je muzej dobil podobo, kakršno si zasluži. Fotografsko in dokumentarno gradivo ter različna orodja in pripomočki prikazujejo zgodovino rudarjenja in posamezne izseke iz dela rudarjev. Zgodba o rudarjenju v občini Zagorje ob Savi je dolga več kot 250 let ter polna zanimivih dejstev ter spominov, ki jih nosijo upokojeni rudarji ter njihove družine. Rudarski muzej Zagorje vam ponuja delček zanimive zgodovine časa, ki ga je Zagorje doživelo in ga kot rudarsko središče vrisalo na zemljevid Evrope. SREČNO!

Obiščite nas

Odprto

Ponedeljek: ZAPRTO
Torek, sreda: 15.00 do 16.00
Četrtek, petek: 11.00 do 12.00
(ali po dogovoru na tel.št. 040 588 351)
Skozi muzej vas popelje Vlado Poredoš.

VSTOPNINA

Šolski otroci                       3 €