Otvoritev muzeja

V soboto, 26. septembra, je na prireditvenem prostoru potekala uradna otvoritev prenovljenega Rudarskega muzeja Zagorje, ki je tako postal odprt za vse obiskovalce. Prireditev je organizirala Občina Zagorje v sodelovanju s KS Kisovec - Loke, Kulturnim centrom Delavski dom Zagorje in Društvom RMED Srečno Zagorje. Na prireditvi so nastopili pihalni orkester SVEA Zagorje, Loški glas, Knapovske punce in skupina Orlek ter Bogdan Barovič, ki je iz stolpa rudarskega muzeja recitiral pesmi iz knjig Šlemunga ter Frpruh. Prireditve se je udeležilo več kot tisoč obiskovalcev iz občine Zagorje ob Savi in iz različnih koncev Slovenije. Obiskovalci so si lahko po zaključku uradnega dela prireditve ogledali zanimivo zgodbo rudarjenja v občini Zagorje ob Savi, ki je v muzeju prikazana tudi s pomočjo mobilne aplikacije ter video predstavitve.

Otvoritev rudarskega muzeja